Krystian Kowalski


Krystian Kowalski urodził się w Warszawie (1982) w rodzinie artystów. Ukończył projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie (MA 2010) oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (MA 2007).

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w studiach projektowych w Warszawie, Łodzi i Mediolanie. W Studio Bellini stosował metodologię opartą na tworzeniu prototypów. W latach 2009-2013 współtworzył Kompott Studio, nominowane do FX International Interior Design Award (2010) w kategorii Breakthrough Talent of the Year. Od 2013 roku prowadzi w Warszawie pracownię projektową Krystian Kowalski Industrial Design.

Współpracuje z wiodącymi producentami mebli w kraju i zagranicą. W projektowaniu dąży do inteligentnych rozwiązań nadających produktom wyrafinowany i nieoczywisty charakter. Proces twórczy opiera na obserwacjach zachowań, dogłębnej analizie trendów i technologii wybierając optymalne rozwiązania dla marki i procesu produkcji. Krystian wierzy w kompleksowe działanie. Stosuje zaawansowane technologie komputerowe uzupełnione pracą z materiałem. W wyposażonym w modelarnię studio powstają śmiałe idee materializowane w formie prototypów.

Jego prace pokazywane były między innymi na wystawach w Mint Gallery w Londynie, MOCAK w Krakowie oraz na Mediolańskim Triennale, a także publikowane w najważniejszych pismach branżowych. Dla MDD zaprojektował sofkę MESH i krzesło ULTRA, a także projekt stoiska i sesję zdjęciową na targi Orgatec 2016. Jego kolekcja MESH zdobyła prestiżową nagrodę iF Design Award 2017.
Javier Cuñado


Javier Cuñado urodził się w Bilbao (1956). Oprócz studiów w kierunku inżynierii przemysłowej, również ukończył studia w zakresie projektowania produktów na Ravensbourne College of Design w Londynie.

W 1988 roku założył studio Item Design, jedną z czołowych obecnie firm w obszarze projektowania w Hiszpanii. W ciągu prawie 30 lat funkcjonowania na rynku, studio podejmowało się zadań praktycznie z każdej dziedziny projektowania. Zespół pod przewodnictwem Javiera Cuñado tworzył meble biurowe, urządzenia elektroniczne, przyrządy, sprzęt do ćwiczeń oraz wiele innych produktów konsumenckich. Z usług Item Design korzysta wiele firm z kraju, ale przede wszystkim z zagranicy. Aż 80% kontraktów pochodzi spoza Hiszpanii.

Prace Javiera Cuñado zdobywały liczne nagrody w uznanych konkursach designerskich i dla projektantów. Między innymi były to: Eurobike 2011, Delta Awards 2013, Aixe GETXO! Design Awards 2015, i-NOVO Awards 2015 oraz German Design Award 2016.
Andreas Krob


Andreas Krob urodził się duńskiej miejscowości Niebüll (1969). Studiował wzornictwo przemysłowe na Muthesius Academy of Fine Arts and Design w Kolonii. Po spędzonym we Włoszech semestrze rozpoczął działalność jako designer-freelancer, podejmując się zleceń od różnych firm międzynarodowych.

W 2002 roku Krob zamieszkał na stałe w Szwajcarii, gdzie rok później otworzył wraz z żoną Utą b4K – Bureau4Dimensions Krob. Studio skupia się na innowacyjnych projektach z dziedzin designu i architektury. Opracowywane przez nie meble i rozwiązania charakteryzują się unikalnością, a także wypracowanym przez lata stylem. Podstawowym aspektem pracy b4K jest to, że znacznie wykracza ona poza zwykłe tworzenie mebli. Firma zwraca szczególną uwagę na aspekty takie jak: sposób funkcjonowania w przestrzeni, jakość oraz ergonomię. Każdy element jest wykonywany ze zrozumieniem jego funkcji i znaczenia.

b4K współpracuje z czołowymi europejskimi firmami w obszarze tworzenia najwyższej klasy mebli. .


Charles Kalpakian

Charles Kalpakian


Charles Kalpakian urodził się w Bejrucie (1982). W 2011 roku po współpracy z uznanymi agencjami, m.in. Ora Ito i Christophe Pillet, został freelancer’em, który rozwija projekty własne. W swojej pracy czerpie z tradycji krajów, z którymi jest związany szczególnie – Francji i Libanu. Inspiruje się także sztuką uliczną. Jego styl to połączenie wpływów orientalnych i europejskich podanych w nowoczesnym wydaniu. Interesuje się szczególnie oryginalnym łączeniem różnego rodzaju materiałów. Projektuje meble, zajmuje się designem produktów i przedmiotów użytkowych, a także dekoracjami. We wrześniu 2011 r., podczas Paris Design Week zaprezentował „Docks en Seine” – prototyp szafki ściennej.Zbigniew Kostrzewa

Zbigniew Kostrzewa


Absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Warszawskiej i właściciel pracowni IN DESIGN. W swojej codziennej pracy skupia się na projektowaniu wnętrz biurowych oraz wszechstronnym innowacyjnych rozwiązań. Tworzył projekty dla takich firm jak m.in: Canal +, HBO, T-Mobile, Abbot, Mc Kinsey, Diageo, Accenture, Connect Medica, Enea, Roche, Colliers, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. W 2012 roku otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Design Award za ladę recepcyjną Zig-Zag opracowaną dla MDD. Stawia na nowe formy architektoniczne i stosowanieSimone Bernocchi

Simone Bernocchi


Simone Bernocci urodził się we Włoszech, w miejscowości Cremona. Simone jest wybitnym architektem. Ukończył Architekturę na Uniwersytecie w Mediolanie. Obecnie prowadzi swoją pracownię architektoniczną w Bydgoszczy. Prywatnie jest zagorzałym fanem AC Milanu i reprezentacji Włoch.