MDD wspiera lokalny sport

Tak oto prezentują się nowe stroje klubowe zespołu piłkarskiego Skarpa z powiatu sępoleńskiego ufundowane przez naszą fabrykę. Mamy nadzieję, że te właśnie stroje poniosą drużynę w walce o zwycięstwo. Powodzenia!


Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w MDD

8 września 2016 roku pracownicy MDD oraz współpracujących z nią firm ponownie oddawali krew dla potrzebujących. Akcję pod hasłem „Oddaj krew, uratuj życie” zorganizowano już po raz drugi. Zebraliśmy ponad 12 litrów krwi, a krew oddało 28 dawców. Dziękujemy załodze firmy oraz załodze autobusu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Do zobaczenia!


Uśmiechnięty dzień

Kolejna akcja Gazety Pomorskiej i MDD dla dzieci z domów dziecka odbyła się 26 lipca. Tym razem dzieci i młodzież wraz z opiekunami odwiedzili JuraPark w Solcu Kujawskim, obejrzeli seans w 5D i zasiedli do symulatora wyścigów rajdowych.
Akcję współorganizowaliśmy po raz drugi – na pewno nie ostatni. Organizujemy ją dla podopiecznych domów dziecka, rodzin zastępczych i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w regionie kujawsko-pomorskim. Najmłodszy uczestnik akcji „Uśmiechnięty Dzień” miał nieco ponad dwa lata, najstarszy 17. W „Uśmiechniętym Dniu” wzięło udział ponad 200 dzieci z 23 ośrodków w naszym województwie. W tegorocznej edycji każdy z małych uczestników otrzymał też torbę z upominkami, mógł zwiedzić muzeum i zobaczyć znajdujące się tam szkielety oraz nauczyć się puszczania baniek mydlanych. zdjęcia Dariusz Bloch


II Piknik rodzinny MDD

W sobotę 11 czerwca już po raz kolejny spotkaliśmy się w Fabryce na pikniku rodzinnym. Było kolorowo, wesoło, bardzo rodzinnie. Animatorzy i organizatorzy zapewnili szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy i zaproszeni goście mogli także obejrzeć fabrykę od środka. Pyszny grill, kawa i coś słodkiego oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i ich rodziców zagwarantowały pełen sukces frekwencji. Na piknik zaprosiliśmy również dzieci z Domu Dziecka w Więcborku i Małej Cerkwicy. Bardzo nam było miło ich gościć. Do zobaczenia za rok!


Dzień Przedsiębiorczości w MDD

W fabryce, od kilku miesięcy, cyklicznie odbywają się zajęcia techniki w praktyce dla uczniów okolicznych szkół. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Podczas wizyty uczniowie zwiedzają m.in. część produkcyjną zakładu i halę z obrabiarką laserową. Podczas „żywej" lekcji odwiedzane są też hale mebli tapicerowanych i magazyn elementów gotowych.

Po zwiedzeniu hal uczniowie udają się do części biurowej, gdzie mogą m.in. zobaczyć gabinet dyrekcji i prezesa oraz sale konferencyjne, a także osobiście poznać szefów poszczególnych działów: od księgowości, przez sekretariat aż do konstruktorów i projektantów, a także zapoznać się z pracą działu handlowego. Na koniec wizyty uczniowie zawsze oglądają również ciekawe prezentacje, dowiadując się, że meble z MDD zdobią Biały Dom, „występują” w serialu „Pierwsza miłość”, są sprzedawane praktycznie na całym świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


Mikołajki Gazety Pomorskiej z udziałem MDD

Na Mikołajkach w Family Parku w Bydgoszczy bawiło się aż 200 dzieci z okolicznych Domów Dziecka. Były gokarty, ścianki wspinaczkowe, mega zjeżdżalnie, kręgle, piłkarzyki, doświadczenia profesora Ciekawskiego... No i oczywiście Gwiazdor z prezentami.

Zabawa była przednia, poczęstunek smaczny. Był to szalony, niezapomniany, pełen wzruszeń i radości dzień. Cieszymy się, że wszystko się udało. Do zobaczenia za rok! Zdjęcia Filip Kowalkowski


Do kredki kredka

Z inicjatywy pracowników MDD zorganizowano zbiórkę materiałów papierniczych dla dzieci i młodzieży z okolicznych domów dziecka. Do akcji włączyły się współpracujące z nami firmy: Planbox, Planika i Remtor.

Zbiórka zakończyła się sukcesem! Akcja trwała tydzień, finalnie udało się zebrać setki przydatnych dzieciom przyborów szkolnych, które z pewnością pozwolą im na płynne kontynuowanie nauki. Do akcji włączyły się też spontanicznie lokalne szkoły, np.: Szkoła Podstawowa w Zbożu czy też Szkoła Podstawowa w Więcborku. Wszystkie prezenty trafiły do domów dziecka w Więcborku i Małej Cerkwicy pod Sępólnem Krajeńskim. Pracownikom MDD i ich rodzinom oraz wszystkim, którzy tak ochoczo wzięli udział w akcji – za dar serca - serdecznie dziękujemy!


Oddaj krew, uratuj życie

Pracownicy Fabryki i współpracujących z nią firm zjednoczyli się dla dobra poszkodowanych i chorych. Pod hasłem „Oddaj krew, uratuj życie” pracownicy zorganizowali akcję dobroczynną polegającą na oddawaniu krwi najbardziej potrzebującym.

W akcję włączyły się także pracownicy firm: Planbox, Planika i Remtor. Pod koniec listopada na teren fabryki podjechał autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Zebrano prawie 20 litrów krwi, a liczba dawców przekroczyła nasze oczekiwania, gdyż było ich ponad 50! Akcja była wkładem Fabryki MDD w Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Z pewnością nie była to ostatnia akcja charytatywna. Uratowaliśmy przecież nie jedno życie!


Piknik rodzinny

W czerwcu na terenie firmy pracownicy MDD, wraz ze swoimi najbliższymi, spotkali się na pikniku rodzinnym. Przy smacznych przekąskach i wesołej zabawie wszyscy mile spędzili to słoneczne, sobotnie popołudnie.

Zabawa była przednia, poczęstunek smaczny. Był to szalony, niezapomniany, pełen wzruszeń i radości dzień. Cieszymy się, że wszystko się udało. Do zobaczenia za rok! Zdjęcia Filip Kowalkowski