MDD na targach Workspace Expo w Paryżu

W dniach 28-30 marca 2017 odbyły się Targi Workspace Expo (dawniej Bureaux) w Paryżu! Są to jedne z największych, francuskich targów z branży office furniture. Nie mogło tam zabraknąć MDD. Nasze produkty i rozwiązania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.


Prestiżowa nagroda iF Design Product dla MDD i kolekcji MESH

10 marca 2017 odbyło się wręczenie nagród iF Design Award w BMW Welt w Monachium. Z dumą odebraliśmy nagrodę za kolekcję MESH, która wygrała w kategorii Produkt! Meble z kolekcji MESH projektu Krystiana Kowalskiego zostały wyróżnione za komfort użytkowania oraz wyjątkowy design. Nie jest to pierwsza prestiżowa nagroda dla MDD, ale iF Design Award ma szczególne znaczenie dla firmy. Spośród 5,500 zgłoszeń z 59 krajów niezależni eksperci z całego świata wybrali produkt, który wyróżniał się pod względem innowacyjności oraz rewolucyjności technicznej.


4DD z udziałem MDD

W dniach 16-17 lutego odbyła się piąta edycja regionalnej konferencji Property Forum Katowice 2017, w ramach popularnego wydarzenia 4 Design Days. Przedstawiciele firmy MDD byli prelegentami w sesji poświęconej tematyce: Biura. Człowiek. Wystąpienie poprowadzili Joanna Gralewska i Dawid Wykurz, specjaliści w zakresie nowoczesnego środowiska pracy. Uczestnicy 4DD mieli również okazję zapoznać się z produktami MDD, które można było zobaczyć na stoisku wieloletniego partnera biznesowego fabryki - firmy IDURO z Katowic.


Orgatec 2016

W tym roku na Targach Orgatec prezentowaliśmy głównie meble miękkie co było nie małym zaskoczeniem dla naszych partnerów handlowych, gdyż do tej pory MDD było kojarzone głównie z ladami recepcyjnymi oraz meblami biurowymi. Zaprezentowaliśmy cztery nowe systemy mebli miękkich. Pierwszy z nich to MESH czyli system stworzony do strefy lounge – składają się na niego sofa i fotel, które zmieniają swój charakter w zależności od rodzaju zastosowanego oparcia. Druga propozycja to system ULTRA, który oferuje wiele możliwości w jednej koncepcji. Dwa rodzaje siedziska: krzesło lub kubełkowy fotel, w połączeniu z kilkoma rodzajami podstaw, pozwala na elastyczne skonfigurowanie krzesła, które sprawdzi się w każdej przestrzeni. Kolejny system to SHILA – propozycja modułowych układów do siedzenia, od pojedynczego krzesła z szerokim wyborem podstaw, do całych ciągów siedzisk na wspólnej podstawie. Projektując ten system zadbaliśmy szczególnie o różnorodność oferty, z myślą o optymalnym dopasowaniu do indywidualnych potrzeb klientów. Ostatnia propozycja MDD Seating to system BAZALTO, czyli dwie pufy – wysoka i niska, o heksagonalnym kształcie, z których można budować dowolnej wielkości wyspy do siedzenia. Modułowość tego rozwiązania gwarantuje nieograniczone możliwości i dużą dowolność aranżacyjną.


MDD na Targach Clerkenwell Design w Londynie 2016

W dniach od 24 do 26 maja 2016 Fabryka MDD uczestniczyła w Targach Clerkenwell Design w Londynie. Clerkenwell Design Week to bardzo ważne wydarzenie dla producentów mebli. Tego wyjątkowego dnia otwarte są na tej specyficznej ulicy w Londynie wszystkie showroomy największych producentów mebli na świecie. MDD dostarczyło tam swoje lady na punkty recepcyjne eventu. W Anglii możliwość zobaczenia naszych mebli „na żywo” jest kluczowa. Liczyliśmy na wyjątkową możliwość pokazania naszego produktu szerokiej rzeszy branżowców i tak też się stało. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nasze stanowiska recepcyjne LINEA i ZIG-ZAG.


Najwyższa Jakość Quality International 2016

Miło nam poinformować, że Kapituła Programu Najwyższa Jakość Quality International 2016 pozytywnie oceniła nasz produkt - Biurko Drive ze stelażem z elektryczną regulacją wysokości. Niniejszym otrzymaliśmy zaszczytny tytuł Laureata Programu w kategorii QI Product – produkt najwyższej jakości. Tytuł Najwyższa Jakość Quality International oraz Certyfikat sygnowany przez Instytucje Patronujące są potwierdzeniem najwyższej jakości, a Godło QI stanowi wymierną pomoc w budowaniu pozytywnego wizerunku Firmy. Dziękujemy!


MDD na podium!

W Maju 2015, w Operze Nova w Bydgoszczy, nagrodzono najlepsze firmy i samorządy z województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród laureatów i wyróżnionych w kilku kategoriach, m.in. eksporterów, samorządów, innowacyjnych i najbardziej rozwojowych firm, znalazła się także Fabryka Mebli Biurowych MDD. Dziękujemy za uznanie i wyróżnienie! Gala Złotej Setki Pomorza i Kujaw Gazety Pomorskiej odbyła się po raz dwudziesty! Tym bardzie miło nam, że zostaliśmy uznani za jednych z najlepszych!


Gala wręczenia Diamentów Forbesa

7 kwietnia podczas uroczystej gali w toruńskim hotelu Bulwar, zostały wręczone Diamenty Forbesa. Trafiły do firm z regionu kujawsko-pomorskiego, które w latach 2012-2014 najszybciej zwiększały swoją wartość. W tym roku aż 135 przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego znalazło się w elitarnym zestawieniu Diamentów Forbesa. Najszybciej rosnącymi firmami średnimi (przychody od 50 do 250 mln zł) były: Fabryka Mebli Biurowych MDD sp. z o.o. Galę wręczenia Diamentów Forbesa poprowadził Roman Młodkowski, dyrektor zarządzający segmentu biznes i finanse w Grupie Onet - Ringier Axel Springer Polska.


Diamenty Forbesa dla MDD

Miło nam poinformować, że tegoroczne kujawsko-pomorskie Diamenty Forbesa trafiły do Fabryki MDD. Diamenty zdobyliśmy w kategorii przychodów od 50 do 250 mln zł. Zdobyliśmy I miejsce na sprzedażowej liście regionalnej, a 19 na ogólnopolskiej! Wszystkie działania każdego pracownika MDD mają jeden cel: uzyskanie pełnego zadowolenia naszych klientów! Dziękujemy Państwu za zaufanie!


MDD z Kluczem Przedsiębiorczości

Podczas jednej z ostatnich sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego Prezes Michał Dąbrowski wraz z przedstawicielem naszej fabryki odebrali „Złoty klucz przedsiębiorczości”, nagrodę starosty sępoleńskiego promującą lokalny biznes.

Zostaliśmy docenieni za, jak uznano, imponującą listę osiągnięć oraz pozycję czołowego w kraju producenta mebli biurowych. Złoty klucz przedsiębiorczości” to nagroda starosty sępoleńskiego Jarosława Tadycha ustanowiona uchwałą rady powiatu we wrześniu 2014 roku. To forma promocji lokalnego biznesu i miejscowych przedsiębiorców. W tym roku kapituła zdecydowała o przyznaniu tego zaszczytnego wyróżnienia naszej firmie a wnioskodawcą był burmistrz Sępólna – Waldemar Stupałkowski. Nagroda „Złoty klucz przedsiębiorczości” trafiła w tym roku w godne ręce, do firmy, która od lat promuje gminę, powiat i region nie tylko w Europie ale również za oceanem – napisały lokalne media. Dziękujemy lokalnej społeczności za uznanie!


Targi Stockholm Furniture Fair 2016

Targi Stockholm Furniture Fair są największymi w Skandynawii targami mebli i oświetlenia. Są one bardzo istotnym wydarzeniem w świecie designu stąd uznaliśmy nasze uczestnictwo w nich za bardzo dobrą promocję firmy. Na targach w Sztokholmie prezentowaliśmy nasze lady recepcyjne, chcieliśmy zwrócić uwagę klientów na ich ciekawy design i prostą formę która bardzo dobrze odbierana jest w krajach skandynawskich. Zaprezentowaliśmy nasz nowy system elektrycznie regulowanego blatu w ladzie LINEA, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Ponadto promowaliśmy nasze lampy i biurko gabinetowe z elektryczną regulacją wysokości.


Mdd na Targach Pracy i Edukacji w Sępólnie Krajeńskim

10 lutego 2016 roku w hali Arena Krajna odbyły się I Targi Pracy i Edukacji, które przygotowywało Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie Krajeńskim w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu.

Targi odbyły się pod hasłem „Twoja Przyszłość w Twoim Regionie". Fabryka Mebli Biurowych także szukało tego dnia pracowników, zwłaszcza tych wykwalifikowanych. Nasze stoisko odwiedziło wiele zainteresowanych osób.